zdeněk král
klavírista a hudební skladatel   

English    
zdeněk král

facebook youtube

Chci dostávat aktuální informace:

  

   biografie  /  hudba  /  knihy       zdeněk král        kalendář  /  projekty  /  video  /  kontakt      
deník
Andrew Rogers
27. 04. 2009
Základní věc, kterou jsem se za deset let práce s lidmi naučil, je to, že lidé jsou všude stejní. Všichni mají snahu, schopnosti, problémem je, že někteří nemají možnosti. Pro nás je život otázkou volby, pro jiné otázkou šance.
Citát
17. 04. 2009
Kouzlo umění je v tom, že není měřitelné jako atletika - je spíš jako krasobruslení, kde se známky za uměleckou a technickou hodnotu dělí počtem rozhodčích. Pavel Kohout
Připravujeme...
11. 04. 2009
Připravujeme natáčení klipu písně Listonoška, nazpívanou hercem Pavlem Liškou.
Petice
23. 03. 2009
Na stránkách www.arnika.org můžete podepsat petici za záchranu stromů kolem silnic.
Změny termínů koncertů
19. 02. 2009
Pozor! Koncert Minach v Břeclavi, původně plánovaný na 28.2. byl z technických důvodů přeložen. Pravděpodobné datum je 28.3. Upřesníme aktuálně. Koncert Minach v Metru, původně plánovaný na 30.3. byl přesunut na neurčito. Jednáme s Pekárnou o možnosti koncertu v jejich prostorách.
Frank Lloyd Wright
31. 01. 2009
"Democracy builds." /Demokracie staví/
Bém o návrhu knihovny:
22. 01. 2009
2. 3.: ?Výstavby nové budovy Národní knihovny si jako projektu nesmírně ceníme. Je odvážný, překvapivý, originální, energeticky úsporný a jistě i kontroverzní. Teď přijdou ke slovu konzervativní památkáři a začne živé představení o budoucnosti moderní architektury v Praze. Já jsem znám jako příznivec odvážných řešení." 2. 3.: ?Jsem nadšený. Rád bych, aby právě taková budova v Praze stála. Teď už zbývá získat souhlas památkářů." 15. 3.: "Mně se blob jako myšlenka, nápad líbí, ale také bych si ho podobně jako třeba ředitel Národní galerie Knížák radši dovedl představit někde na Pankrácké pláni spíše než na pláni Letenské." 18. 3.: "Jsem ve složité situaci, protože jsem byl členem poroty a ctím její kolektivní rozhodnutí. Jenže jiné dva návrhy se mi líbily víc. Více by se hodily na Letenskou pláň. Zařadil bych je do kategorie klasičtější moderní architektury. Nepředstavovaly tak obrovskou hmotu a více podle mého zapadaly do širších urbanistických pohledů v rámci hlavního města." 11. 10.: "Ona se tam nehodí i proto, že vlastně se stává jakousi druhou dominantou pár set metrů vzdálenosti od Pražského hradu." 12. 10.: "Už tři měsíce hledáme jinou vhodnou lokalitu pro tuto zajímavou architekturu." 14. 10.: "Ve vztahu k pražské památkové rezervaci je nekonečně neohleduplná. Nerespektuje územní plán."
Kaplický
15. 01. 2009
Pana Kaplického jsem osobně neznal, ale když jsem se dnes dozvěděl z novin, že zemřel, hodně mě to zasáhlo. Smutek se střídal se vztekem, protože si myslím, že jeho smrt má souvislost se stresem, který ho provázel díky problémům se stavbou nové knihovny. Hodně jsem sledoval vše, co se kolem toho dělo a štve mě na sobě samém, že jsem nepodnikl nic pro podporu pana Kaplického a jeho knihovny. Slyšel jsem a viděl jeho přednášku, pročítal web jeho firmy, viděl dokument, poslouchal jeho rozhovor a musím říci, že na mě pan Kaplický velmi zapůsobil. Je to šokující a urážející, že lidé, kteří jsou kulturně a morálně o dvě třídy níž (Bém, Klaus, atd.) rozhodují o lidech, které bychom měli pomalu uctívat - pozorně jim naslouchat a vážit si jejich zkušenosti a lidskosti. Už jsem opravdu velmi naštvaný na tyto panáky, kteří na jedné straně urputně hájí demokracii a svobodu (ve skutečnosti svůj vlastní názor) a bojí se třídit odpad, protože to omezuje jejich svobodu a na druhé straně z pozice státní moci zabraňuji člověku svobodně uskutečnit svou právoplatnou vizi, svůj sen. Toto je tristní a nebezpečné, pane Klausi! Toto je omezování svobody a absence demokracie, pane Béme! Neděkujeme, odejděte!
Milí komunisté
11. 01. 2009
Milí komunisté, nyní máte možnost zvážit, jak úžasně lidsky a rovnostářsky se chová kolébka vyšich ideí - Rusko. Rusko má velkou kulturu, ale nikoli demokracii, nikoli rovnoprávnost, prostě nic z toho, na čem si zakládá. Rusko se chová jako kapitalistický stát, ale bez morálky. Rusku je jedno, že umírají lidé, že mrznou lidé, že trpí lidíé (ať už Rusové nebo Bulhaři). Rusko se chová jako mocnost, silná mocnost bez kouska humanity. Zklamalo mě velmi za posledních pár let mnohokrát. Zklamalo mě v Gruzii, v Beslanu, v Moskvě, kvůli radaru, zavražděným novinářům atd. Putina i Medveděva považuji za mocnářské vládce typu dřívějších ruských diktátorů. Liší se jen tím, že mají oblek. Jsou to vlci, přelvečení za beránky. Kdo si v tuto chvíli myslí, že by nás Rusko v případě potřeby neobsadilo znovu, je naivní snílek. Proto si myslím, že by měla velmi ochladnout naše (česká) spolupráce s Ruskem.
Carmina Burana
06. 12. 2008
Vážení a milí přátelé, internet se rozrostl o novou webovou stránku, zaměřenou na unikátní hudební projekt Carmina Burana 2: O lidské duši, jehož jsem spoluautorem. Skladbu pro sóla, dětský sbor, malý orchestr a rockovou kapelu na středověkou latinskou poezii si můžete stáhnout ve formátu mp3 (studiová nahrávka, 256 kbps). K dispozici je též partitura díla a texty v latinském originále a v českém a anglickém překladu. Věřím, že v hudbě naleznete potěšení. Odkaz: www.carminaburana2.eu

designed by cekit.cz / webmaster: Indeart    

facebook youtube